«Управлінські аспекти реалізації педагогіки партнерства як ключового компоненту Нової української школи в умовах процесів децентралізації»

16.04.2019, 00:16 admin

Плідно й цікаво пройшов обласний семінар-практикум начальників відділів освіти райдержадміністрації міських рад/ОТГ, завідувачів районних методичних кабінетів, голів профспілкових комітетів з проблеми «Управлінські аспекти реалізації педагогіки партнерства як ключового компоненту Нової української школи в умовах процесів децентралізації» на базі закладів освіти Новоселицького району, Магальської та Новоселицької ОТГ. У роботі семінару взяли участь: директор Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Оксана Палійчук.

Метою проведення обласного семінару було удосконалення управлінських компетентностей керівників органів управління освітою, методичних служб, голів профспілкових комітетів щодо імплеменації педагогіки партнерства як ключового компоненту Нової української школи в умовах реформування освітньої галузі та процесів децентралізації.

З вітальним словом до учасників  семінару звернулися очільник освіти Буковинського краю Оксана Палійчук, начальник відділу освіти Новоселицької районної державної адміністрації Аделіна Руснак, голова міської ради Новоселицької ОТГ Марія Нікорич, директор НВК «Боянська гімназія» Світлана Гавка.

Під час проведення практичної частини семінару, всі учасники долучилися до роботи у групах. Відповідно до програми семінару, роботу І групи ( начальники органів управління освітою, об’єднаних територіальних громад, міських рад, відповідальні за освіту в ОТГ) розпочато з презентації освітнього простору закладу освіти: «Боянська гімназія-територія прогресивних ідей». Учасники семінару ознайомилися з виставкою науково-дослідницьких робіт учнів-членів наукового товариства «Еврика», з співпрацею з Всеукраїнською науково-дослідною станцією карантину рослин як один із засобів підвищення якості знань учнів, виставкою сучасних національних костюмів. Відбулося відвідування фрагментів уроків та занять з елементами білінгвального/мультилігвального навчання з використанням методики «Clil» та методу «Scaffolding»: інтегрованого уроку англійської мови, румунської та української літератури у 5 класі, заняття з художньої літератури та курсу «Дитина і довкілля», уроків алгебри та хімії, а також відвідування дошкільного підрозділу.

Під час перебування в Новоселицькій ЗОШ №3 до уваги присутніх було представлено фрагмент воркшопу для молодих вчителів «Розвиток професійних компетентностей вчителя- запорука формування конкурентноспроможного випускника», роботу Учнівської ради школи. Також, учасники семінару мали змогу ознайомитися з візитною карткою Мамалигівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Мамалигівської ОТГ «Створення освітнього простору в умовах децентралізації», фрагментом брейнстормінгу «Три вектори освітньої реформи: автономія, оптимізація, освітній простір».

Роботу ІІ групи  (завідувачі районних/міських методичних кабінетів, відповідальні за методичну роботу в ОТГ проведено на базі Новоселицької гімназії Новоселицької ОТГ, Котелівського НВК-опорного закладу, Боянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Під час перебування в Новоселицькій гімназії до уваги присутніх представлено відеопанораму закладу «Спектр освітніх послуг Новоселицької гімназії», презентацію загально шкільного проекту з виховної роботи «Крок до зірок» як засіб формування ціннісних орієнтирів учнівської молоді.

Зокрема, в гімназії діє творча лабораторія наукового товариства «Інтеграл», з організації наукової роботи в позаурочний час у контексті формування компетентностей Нової української школи.

Також, відбулося засідання групи підтримки вчителів з розвитку емоційного інтелекту педагога в умовах реформування освіти та майстер-клас

з практичного застосування LEGO на уроках у перших класах.

ІІ робоча група учасників семінару ознайомилася з візитною картою Котелівського НВК-опорного закладу-освітнього закладу: «Опорний заклад – освітній заклад майбутнього». Заслуговує на увагу фрагмент засідання координаційної фокус-групи-опорного закладу щодо інтеграційних процесів у методичній роботі закладу  

Організацію освітнього процесу для здобуття якісної освіти та педагогічне ток-шоу «Будуємо Нову українську школу» було представлено в Боянській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У ході роботи семінару, голови районних профспілкових організацій працівників освіти Новоселиччини ознайомилися з презентацією освітнього простору Магальської об’єднаної територіальної громади «Успішна громада – запорука освітньої реформи» та з роботою закладу освітній простір Магальської ЗОШ І-ІІІ ступенів: реалії та перспективи», флеш-тренінгом «Нова школа – нові ми». Згодом увазі присутніх була представлена відео презентація Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів «Вектор руху – сучасний освітній простір», профспілковий урок «Профспілка – гарант захисту соціальних, економічних, професійних прав громадян в умовах сьогодення». Зокрема, учасники семінару перебували в ДНЗ «Віночок» село Зеленого Гаю, який залишив багато приємних вражень.

Цікавим та змістовним став портфоліо в Новоселицькому районному ліцею «Наша школа – маленька краплина, того щастя, що зветься – Родина!» та екскурсія по музею школи. А також, присутні прийняли участь у правовому квесті «Школа – територія Закону».

На завершення практичної частини обласного семінару відбулося підведення результатів роботи, під час якого визначено виконання поставлених завдань:

 - презентовано роботу управління освіти, методичної служби, профспілки та закладів освіти Новоселицького району щодо налагодження партнерства та співпраці в рамках освітнього процесу;

  - окреслено алгоритм реалізації педагогіки партнерства на рівні управлінь освіти, методичних служб та закладів освіти;

 -  розкриті  основні аспекти та інноваційні підходи реалізації педагогіки партнерства в умовах реформування освітньої галузі і процесів децентралізації;

 - розроблено механізми поєднання менеджерського й психологічного супроводу формування ефективної управлінської команди освітньої  установи.

ФОТО