Цікава та змістовна подорож до перлини Європи

18.04.2017, 14:25 admin

Екскурсія – одна з благодатних форм виховної роботи, що сприяє розвитку допитливості, творчої уяви, пізнавальної активності, культури поведінки, а ще додає сили та енергії для успішного навчання. Подорожувати завжди цікаво! 

Незабутні враження залишають подорожі, оскільки вони завжди відкривають перед нами щось нове, цікаве, незвідане. Нещодавно    учні разом  з  педагогами    Слобідського   НВК  відвідали  перлину  Європи -  місто  Львів.

Ми пройшлися найдревнішими вуличками, познайомилися з пам’ятками давньоруського, польського та австрійського періодів становлення цього красивого міста. Вишукана архітектура, яка творилася знаними майстрами і нікому невідомими будівничими полонила нас своєю довершеністю. Не випадково середмістя Львова занесене до світової спадщини ЮНЕСКО.

Місто Лева - це - поєднання древньої архітектури і сучасності міста. Екскурсія стародавніми вулицями і незабутньої краси храмами здатна заворожити будь-кого. Під час огляду центральної частини міста ми   мали можливість поринути у старий Львів, який забудовувався ще в далекому XVI ст. та частину австрійського міста - кінця XVIII - початку. ХІХ ст. Вразив  своєю  величчю і  красою   Львівський театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької, який входить до переліку найгарніших театрів Європи. 

Побували на площі Ринок - центральній площі міста, яка з давніх часів і до сьогодні служить місцем вирішення найважливіших питань, почули дивовижну історію про львівську ратушу,   побачили  залишки середньовічних мурів, які охороняли місто  від  нападників.

Особливе місце серед пам’яток архітектури Львова займають храми. У кожного з них є власна історія і власна пам'ять. Із трепетом в душі ми відвідували сакральні святині Львова: Собор  Петра  і  Павла,   барокову пам’ятку архітектури середини XVIIIстоліття – Архикатедральний собор Святого Юра, храм св. Ольги та Єлизавети;   оглянули  каплицю Боїмів  зі скульптурою Ісуса Христа Скорботного,  каплицю  Трьох  Святителів, Архікафедральну базиліку  Успіння Пресвятої Діви Марії (Латинський кафедральний собор) .

Автобусно-пішохідна екскурсія  була захоплюючою мандрівкою старовинним та сучасним Львовом, під час якої учні оглянули панораму міста з найвищої вершини – гори Високий Замок,  це символ Львова, одна з центральних його пам'яток, його візитівка.  Чудова панорама, яка розкинулася перед нами, заворожила  усіх  своєю  барвистістю  та  безмежністю.

Ми відвідали  Будинок вчених  з  його  “панськими інтер’єрами”, де  знімали багато фільмів, навіть про мушкетерів і Дартан’яна,  побачили корпуси найбільших і найстаріших львівських вузів – Політехніки та Львівського Університету. Також  нам  вдалося  відвідати Астрономічну обсерваторію  Львівського  національного  університету  ім.  І.Франка  у с.м.т.Брюховичі під Львовом.  Ми  побували  на  метеорологічному  майданчику, ознайомились  із   метеорологічними  приладами  та  принципом  їхньої  дії,  побачили  потужні  телескопи  однієї  із найстаріших обсерваторій Східної Європи,  яка   заснована 1771 року,  та  почули  про  основні  напрямки  досліджень,  якими  вона  займається.

Проникнутися духом міста, духом, який і до сьогодні доносить таку незвичну і, навіть, таємничу атмосферу середньовіччя допомогли нам незвичні, на перший погляд, і тому такі чарівні пам’ятники біля яких ми дружно загадували бажання. А ще нас   зачарував Львів своєю енергетикою, дружною аурою, ароматом кави, милими серцю цікавинками – копальнею кави, будинком  Легенд, майстернями  шоколаду  та  карамелі , грою на музичних  інструментах, які стоять прямо на площах.

Протягом двох днів ми  знайомилися з найвизначнішими пам’ятками Львова та почули з вуст гіда цікаві розповіді та легенди про славне місто Львів. 

Наша   екскурсія була  дуже  корисною  і  пізнавальною,  вона залишила  свій   глибокий слід у душі кожного  її  учасника, наповнила  її  незабутніми  враженнями  від  побаченого  і  почутого,  збагатила  духовний  світ,  розширила  кругозір  та  зачарувала   своєю  потужною    енергетикою  позитиву.   

Практичний  психолог 

Слобідського   НВК

Коляско  Ю.С.