Вулицями середньовічного Львова

14.04.2017, 08:09 admin

Львів - місто, яке зачаровує з першого погляду. Кожна вуличка Львова наповнена стародавнім шармом, ароматами кави, духом романтики і архітектурною довершеністю. Кожен його елемент приховує цікаві історії та інтригуючі загадкові легенди. Львів - це культурна столиці України, Львів неповторний та незмінний, Львів - історія, що втілена у силуетах його архітектурних композицій. Це місто, яке "охороняють" кам'яні благородні леви та яке змусить повірити в мрію. Загадковості Львова не має меж, тому учні 6-8-х класів Новоселицької гімназії, гуртківці БДТ вирішили ще раз в цьому переконатись. З 08.04 по 09.04 2017 здійснили подорож середньвічними вулицями Львова.

В перший день мандрівки гімназисти оглянули всю центральну частину міста, тобто старий Львів, який забудувався ще в далекому XVI ст. та частину австрійського міста - кін. XVIII-поч. XIX ст. Під час екскурсії учні побачили: Львівський театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької - унікальну пам’ятку архітектури кін. XIX ст., яка входить до переліку найгарніших театрів Європи, пам’ятники українському та польському геніям Тарасу Шевченку та Адаму Міцкевичу, львівську "статую свободи", греко-католицьку церкву Преображення Господнього, Вірменський собор Успіння Пресвятої Богородиці та дізналися про життя львівських вірмен, їхню культуру і традиції. Побачили деякі місця зйомок фільму "Д’Артаньян і три мушкетери", зокрема місце дуелі Д’Артаньяна з Атосом, Портосом та Арамісом, унікальну пам’ятку барокової архітектури сер. XVIII ст. Домініканський костел, пам’ятник художнику-жебраку Епіфанію Дровняку, побували на площі Ринок - центральній площі міста, яка з давніх давен і до сьогодні служить місцем вирішення найважливіших питань, почули дивовижну історію про львівську ратушу і про огидний чотирикутник з комином посередині, про винахідника першої пошти Роберто Бандінеллі, любовний трикутник багатого грека Константина Корнякта та смерть Івана Підкови.

Неймовірні враження в учнів залишили: Латинський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці - єдина пам’ятка готики у Львові та каплиця Боїмів зі скульптурою Ісуса Христа Скорботного; Успенська православна церква, в якій було висвячено Петра Могилу; залишки середньовічних мурів, які охороняли місто та почули унікальну історію захоплення міста у 1704 році шведами; старий єврейський квартал, багато цікавих кав’ярень та заміський комплекс Бернардинського монастиря і почули безліч легенд, які з ним пов’язані.

Під час екскурсії побачили найцікавіші підземелля стародавнього міста та заклади сучасного Львова, відвідали деякі з них та скуштували львівського шоколаду.

Другий день гімназисти присвятили ознайомленню із витворами майстрів художньо-декоративного мистецтва, адже історичний центр Львова на передодні Великодніх свят був прикрашений писанками різного розміру та дивовижною технікою виконання, рушниками та смачною випічкою. Друга половина дня була присвячена спортивно-оздоровчому напрямку – відвідування аквапарку «Пляж».

 Екскурсія була просто вражаючою, феєричною, дуже пізнавальною, цікавою і фантастичною! Від’їжджаючи, знову захотілося усім повернутися у казку.

Класні керівники: Я.В. Дисар (6-Б), Р.Г. Одажіу (6-В), Л.П. Лютик (7-А), С.О. Блейбер (7-Б), С.Д. Козак (8-Б);директор БДТ Л.І. Гуцуляк.